• Oznam uchádzačom o štúdium

• Vážení rodičia, milí žiaci. Dostávame informácie o tom, že niektoré školy začali nezákonne s prijímacími pohovormi a zároveň  sa nás pýtate, na akom mieste v poradí prijímaných sú Vaše deti na našej škole. Oznamujeme Vám, že žiadna seriózna škola takéto aktivity nerobí a  žiadna Vám nemôže poskytnúť takú informáciu, pretože posledný termín na doručenie prihlášok do stredných škôl je 19.5.2020.

Poradie žiakov v prijímacom konaní je možné určiť najskôr 20.5.2020. Ďakujeme za pochopenie.

• Ako podať prihlášku?

• Do 15. mája 2020 sa podávajú prihlášky na osemročné gymnázium iné stredné školy  (4-ročné gymnázium).

Prihlášky zaslané v pôvodnom termíne pred zverejnením upravených kritérií sú zaevidované a platia.

Prihlášku môžete podať nasledovne: (vyberte si jednu z možností)

1. Oslovíte výchovného poradcu na ZŠ, ktorú Váš syn/dcéra navštevuje a požiadate o vyhotovenie prihlášky. Po dohode prihlášku odošle príslušná ZŠ k nám na gymnázium.
            2. Pošlete prihlášku poštou na adresu školy, cez elektronickú schránku, e-mailovou adresou.
            3. Využijete systém EDUPAGE na odoslanie prihlášky.

Ako podať prihlášku na strednú školu cez systém EDUPAGE?

(je to len 1 z možností, akceptujeme zaslanie prihlášky aj iným spôsobom)

V prípade, že základná škola, ktorú žiak navštevuje, využíva na komunikáciu so žiakmi a ich rodičmi (zákonnými zástupcami) systém EDUPAGE, je možné podať prihlášku na strednú školu bez nutnosti osobnej návštevy rodiča alebo žiaka v škole.

1. FÁZA – Stredné školy zverejnia do 7.5.2020 kritéria prijímacieho konania (okrem 8-ročného štúdia na gymnáziu)
            2. FÁZA – Rodič sa prihlási do EDUPAGE stránky (na ZŠ, ktorú navštevuje), vyberie 2 školy, na ktoré sa hlási jeho dieťa a príslušný odbor.
            3. FÁZA – ZŠ skontroluje podané prihlášky a odošle ich na stredné školy
            4. FÁZA – Stredná škola vyhodnotí prijímacie skúšky a informuje rodiča o výsledkoch. Rodič potvrdí, či ich dieťa do školy nastúpi alebo nie.
            5. FÁZA – V prípade konania 2. kola – postup bude podobný.

Podrobnosti o prijímacom konaní na 8-ročné štúdium zverejníme už čoskoro.

• Nestihli ste poukázať 2 % dane z príjmu? Nevadí. Lehoty sa posunuli.

• Ak ste zamestnanec a požiadali ste svoju firmu či inštitúciu, aby vám urobila ročné zúčtovanie dane za rok 2019, pre vášho zamestnávateľa za dnešných podmienok platí, že vám ako daňovníkovi musí vystaviť toto zúčtovanie najneskôr do 15. dňa druhého kalendárneho mesiaca, ktorý bude nasledovať po skončení pandémie. Súčasne pre daňovníka platí, že musí poukázať príslušné percentá zo svojej dane do dvoch mesiacov od skončenia pandémie. AKO POSTUPOVAŤ? KLIKNITE TU: