• Rozmanitosť, teda aj rôzne znevýhodnenia, sú prirodzenou súčasťou každej spoločnosti a sú vítané. Naša škola sa stáva živým organizmom, ktorý sa prispôsobuje špeciálnym potrebám žiakov. Tak ako každoročne aj v tomto školskom roku vzdelávame žiakov s telesným postihnutím od prvého ročníka základnej školy až po gymnázium. S týmito žiakmi pracujú pedagogickí asistenti, ktorí sa aktívne podieľajú na utváraní nevyhnutných podmienok na prekonanie jazykových, zdravotných a sociálnych bariér pri zabezpečovaní výchovno-vzdelávacieho procesu. Výhodou je pôsobenie špeciálneho pedagóga, ktorý poskytuje špeciálno-pedagogickú a poradenskú činnosť. Zdravotnú starostlivosť  telesne postihnutým žiakov poskytuje diplomovaná fyzioterapeutka, ktorá napomáha k zlepšeniu pohybových a motorických funkcií vo svojej rehabilitačnej miestnosti.

Konzultačné hodiny:  každý štvrtok 12:30 hod. - 15:30 hod. /prípadne aj po vzájomnej dohode/

Školský špeciálny pedagóg:  Mgr. Katarína Slivková, slivkova.k@ssdtpp.sk

• Spojená škola, Dominika Tatarku 4666/7, Poprad