• Londýn 2022

• V jeden krásny slnečný septembrový deň za nami prišiel pán učiteľ Dušan K. s neodolateľnou ponukou nahliadnuť do jednej z krajín západného sveta. Leteli sme z letiska v Košiciach do londýnskeho Stanstedu. Luxusným autobusom sme sa presunuli do jednej z londýnskych „kasární“ The Queens Hostel, kde sme boli počas nášho pobytu ubytovaní. A tak sme sa my, vyhúkaní Východoeurópania, ocitli v hlavnom meste Anglicka, v Londýne.

• Ako zmerať, či rodinná politika funguje?

• Práve na túto otázku hľadali riešenie študenti tretieho ročníka na prednáškach absolventky našej školy momentálne pôsobiacou na Univerzite Komenského v Bratislave.
            Sofia Karina Trommlerová PhD. bola členkou výskumného tímu, ktorý sa zaoberal riešením tohto problému v Španielsku v rokoch 2007-2008, keďže Španielsko, podobne ako Slovensko, je krajinou, kde sa štát snaží ľudí motivovať k vyššej pôrodnosti rôznymi finančnými opatreniami. Aj preto bolo o to zaujímavejšie sledovať priebeh, metódy a výsledky takéhoto výskumu krôčik po krôčiku a zároveň ho porovnávať so súčasnými opatreniami na Slovensku.

• Bedminton 2022

• Naše študentky a študenti sa zúčastnili a  výborne  sa umiestnili   na okresnom kole v bedmintone družstiev žiakov stredných škôl.

Dňa 15.11.2022 to boli dievčatá  Králiková Jana a Králiková Ema z oktávy, ktoré obsadili    3.miesto.

Dňa 16.11.2022 zase chlapci  Krause Markus  3.E, Hutník Adam a Mlynár Ján zo sexty, ktorí okresnú súťaž vyhralipostupujú na krajskú súťaž.

• Úspech v Bratislave

• Dňa 11.11. 2022 sa v Bratislave uskutočnilo slávnostné vyhlásenie štvrtého ročníka súťaže Naša nedávna história: Slovensko v dvadsiatom storočí - vzťahy medzi Slovákmi a Čechmi pred a po rozdelení spoločného štátu.
            Projekt je organizovaný Občianskym združením Klub 89 . Na príprave tohto ročníka sa spolupodieľali   Veľvyslanectvo Českej republiky na Slovensku, Veľvyslanectvo Francúzskej republiky na Slovensku, Spoločnosť Milana Rastislava Štefánika a Ústav pamäti národa.

• Vianočná pohľadnica 2022

• Milé žiačky, milí žiaci!

Riaditeľka školy vyhlasuje súťaž o najlepší návrh vianočnej pohľadnice našej spojenej školy. Zapojiť sa môžu všetci žiaci. Uprednostňujeme obdĺžnikový tvar pohľadnice. Svoje návrhy posielajte mailom na adresu vianocnapohladnica@gmail.com do pondelka 5. 12. 2022. Nezabudnite uviesť svoje meno, priezvisko a triedu. Z odovzdaných návrhov sa niektoré vyberú a stanú sa motívom školskej vianočnej pohľadnice 2022, samozrejme ich autori získajú pekné ocenenie.

Tešíme sa na Vašu tvorivosť, výtvarnú kreatívnosť, či počítačovú zručnosť!

• Úspech žiakov v súťaži iBobor

• Hlavným cieľom súťaže s názvom iBobor je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa. Aj v tomto školskom roku sme sa zapojili a môžeme sa pochváliť skvelým úspechom. Žiaci z tried s posilnenými hodinami aplikovanej informatiky a programovania z I.A a II.A triedy sa zapojili v kategórii Junior v počte 28 žiakov. V konkurencii rovesníkov na Slovenku v počte 11 644 súťažiacich naši dvaja žiaci z II.A triedy Ján KubičkoMartin Vaško získali plný počet bodov a delia sa o prvé miesto. Zároveň máme  16 úspešných riešiteľov, ktorým blahoželáme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu školy.

• Fyzikálny Náboj 2022

• 4. 10.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili v Košiciach medzinárodnej súťaže Fyzikálny Náboj. V kategórii junior súťažili dva naše tímy. V tíme A boli žiaci Monika Babíková (2.A), Radana Oravcová (2.A), Paulína Tkáčová (2.A), Michal Rečičár (2.A) a Martin Halčin (2.B). V tíme B boli žiaci Karolína Kundrová (2.B), Nina Petlánová (2.A), Ján Kubičko (2.A), Adam Tekely (2.B) a Martin Vaško (2.A).

• Veľtrh vysokých škôl Gaudeamus v Brne

• Ako študenti štvrtého ročníka sme dňa 4.11.2022 navštívili veľtrh vysokých škôl v Brne. Bol to skvelý zážitok. Plagátmi českých, ale i slovenských škôl nás obklopili hneď po vstupe do hlavnej budovy. Každý si prišiel na svoje. Tí, ktorí už mali vyhliadnuté školy, sa poinformovali a uistili sa vo výbere. Ostatní si rozšírili obzory a našli niečo konkrétnejšie v rozsiahlej ponuke vysokých škôl. S plnými taškami plagátov, pier a ceruziek sme z veľtrhu odchádzali síce unavení, ale šťastní domov.

• KOŠICKÝ MATBOJ 2022

• Dňa 27. októbra 2022 sa dve štvorčlenné družstvá školy zúčastnili 21. ročníka matematickej súťaže  žiakov stredných škôl  KOŠICKÝ MATBOJ. Súťaž sa konala na gymnáziu Alejová v Košiciach. Súťaže sa zúčastnilo  46  družstiev stredných škôl z celého Slovenska. Jedno z našich družstiev,  zložené zo žiakov Martin Dudjak  II. E, Marek Gradzilla  III. E, Martin Janček  IV. E, Branislav Krivulčík  V. E,  sa umiestnilo na veľmi dobrom 9. mieste.  Druhé družstvo zložené zo žiakov Ján Kubičko a Martin Vaško II. A, Anna Majerčáková III. B, Peter GnebusIV. B sa umiestnilo na 26. mieste.

• „Prvá gynekologická prehliadka“

• Dňa 3.11.2022 sme my, žiačky prvého ročníka GPDT absolvovali prednášku na tému „Prvá gynekologická prehliadka“. Viedli ju študenti Lekárskej fakulty UK v Bratislave, ktorí sú členmi Bratislavského spolku medikov. Prednášali nám o rôznych témach, akými sú prevencia rakoviny prsníkov a krčka maternice, gynekologické prehliadky, fungovanie ženských hormónov...

• Európsky týždeň programovania I.A

• V roku 2022 sa Európsky týždeň programovania konal od 8. do 23. októbra. Dňa 21.10.2022 sa do tejto akcie zapojili aj žiaci našej školy z I.A triedy s posilnenými hodinami aplikovanej informatiky.