Hodnotenie škôl - INEKO

Podľa hodnotenia Ineko

(http://skoly.ineko.sk)

• patríme medzi TOP 10 gymnázií s najlepšími výsledkami žiakov na Slovensku,
  • sme jedno z dvoch gymnázií s najlepšími výsledkami žiakov v Prešovskom kraji,
  • sme gymnázium s najlepšími výsledkami žiakov v Popradskom okrese.

Školský vzdelávací program

vytvára nadštandardný priestor pre výučbu cudzích jazykov, ale aj pre výučbu prírodovedných predmetov.

Cudzie jazyky:

• výučba anglického, nemeckého, francúzskeho a ruského jazyka,
  • výučba cudzích jazykov posilnená hodinovými dotáciami v jednotlivých ročníkoch,
  • výborná spoluprácu so Štátnou jazykovou školou v Poprade,  ktorá sa nachádza v priestoroch nášho gymnázia — možnosť absolvovať štátne záverečné skúšky z cudzieho jazyka počas stredoškolského štúdia.

Prírodovedné predmety:

• vo vyšších ročníkoch možnosť  voľby z ponuky prírodovedných predmetov semináre s dvojhodinovou dotáciou,
  • odborné učebne fyziky, chémie, biológie, informatiky, fyzikálne  a chemicko-biologické laboratóriá.

Vybavenie školy

Vybavenie školy:  odborné učebne, laboratóriá, knižnica, študovňa, telocvičňa, posilňovňa, školská jedáleň, školský bufet, šatne.

Výučbu predmetov uskutočňujú kvalifikovaní učitelia.

Triedy a odborné učebne vybavené modernou didaktickou technikou.

Študentom ponúkame možnosť

• zapojiť sa do rôznych medzinárodných projektov,

• zúčastniť sa  na výmenných pobytoch  s partnerskými školami v Holandsku a v Mníchove,

• absolvovať poznávacie zájazdy do Paríža, Londýna, Berlína a Talianska,

• vybrať si z pestrej ponuky záujmových krúžkov,

• navštevovať podujatia organizované školou, napr. divadelné predstavenia, výstavy, exkurzie, besedy, koncerty ...

Práca s talentovanou mládežou

• študenti dlhodobo úspešne reprezentujú školu na celoslovenských kolách predmetových olympiád a na iných vedomostných a tvorivých súťažiach,

• vrcholné umiestnenia na medzinárodných vedomostných súťažiach v Mexiku, USA, Iráne a Vietname,

• vhodné podmienky na štúdium aj pre športovo nadaných študentov.

• ZOH Soči 2014—Slovensko reprezentovali traja absolventi nášho gymnázia.

Výhodná poloha školy

v blízkosti autobusovej a železničnej stanice  a v blízkosti centra mesta.

Dominika Tatarku 4666/7
    058 01 Poprad