• Milý deviatak, milá deviatačka, končíš základnú školu a uvažuješ o štúdiu na našom gymnáziu?

• Gymnázium na Ul. Dominika Tatarku patrí podľa hodnotenia INEKO v posledných rokoch k najlepším v Prešovskom kraji a máme 11. miesto na Slovensku.

Oproti štátnemu vzdelávaciemu programu sme disponibilnými hodinami posilnili výučbu jazykov a aj prírodovedných predmetov. V treťom a štvrtom ročníku sa už môžeš začať uberať smerom, ktorý Ťa baví. Volíš si predmety, ktoré Ti umožnia užšiu profiláciu.

• Pripravíme Ťa na vysokú školu podľa Tvojho výberu. Úspešnosť prijatia žiakov sa pohybuje od 93 – 100%, žiaci sú prijatí na rôzne fakulty vysokých škôl v Slovenskej republike,  Českej republike, Dánsku, Holandsku, Veľkej Británii. Mnohí naši absolventi sú úspešné a známe osobnosti v rôznych oblastiach.

Naši žiaci študujú povinne dva cudzie jazyky. K anglickému jazyku majú na výber nemecký, francúzsky alebo ruský jazyk. Na prehĺbenie a precvičenie jazykových zdatností sa organizujú predmetové exkurzie do Paríža, Londýna, Moskvy, Mníchova...

Aj prírodovedné predmety využívajú kvalitne vybavené odborné učebne. K dispozícii máme fyzikálne laboratórium, chemicko–biologické laboratórium a dve učebne informatiky. V budúcom školskom roku ponúkame aj triedu s posilnenými hodinami so zameraním na programovanie   a aplikovanú informatiku.

Príď k nám a môžeš sa stať víťazom predmetových olympiád, rôznych športových súťaží, literárnych súťaží v slovenskom alebo cudzom jazyku na úrovni okresu, kraja aj republiky.

Ponúkame a organizujeme rôzne súťaže (napr. Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku, súťaž z fyziky DELTA pre žiakov ZŠ),  besedy s odborníkmi z rôznych oblastí. Spolupracujeme s Tatranskou galériou a pripravujeme rôzne výstavy. Môžeš sa zapojiť do projektov a akcií na ochranu kultúrneho dedičstva UNESCO, študentská kvapka krvi, študentský ples a i. Absolvuješ predmetové výchovno-vzdelávacie exkurzie na Slovensku ale aj v zahraničí.

V budúcom školskom roku otvárame 2 triedy štvorročného štúdia. Prijímacie skúšky budú v dvoch termínoch: 2. alebo 3. mája 2022 a 9. alebo 10. mája 2022 z predmetov slovenský jazyk a literatúra a matematika. Všetky informácie k podmienkam prijatia a k prijímacím skúškam budú priebežne aktualizované na stránke školy.

• Čo ťa u nás určite čaká

• Spojená škola, Dominika Tatarku 4666/7, Poprad
        • slavkovska.d@ssdtpp.sk