Školské akcie 2015/2016

• Poznávací zájazd do Londýna 2016

• 02.06.2016 08:38
      • Po  dlhých dvoch rokoch sa na naše gymnázium vrátil Londýn v jeho plnej kráse. A verte, že to stálo za to. V dňoch 8.5. 2016 až 13.5. 2016 sa študenti nášho gymnázia spoločne so študentmi Cirkevného gymnázia P.U. Olivu zúčastnili na fascinujúcom poznávacom zájazde v Londýne. Naše dobrodružstvo za „mestom snov“ sme začali v Poprade, odkiaľ sme vlakom nabrali smer Bratislava. Pokojnú, ba priam až zaspávajúcu cestu vlakom nám oživil spadnutý trolej, ktorý zablokoval všetky železničné priechody z Trenčína smerom do Bratislavy.
      • Túto nečakanú  a možno pre niekoho nepríjemnú udalosť sme všetci zobrali s humorom a vymenili tento železničný expres za starú klasiku vo forme trenčianskeho autobusu, vďaka ktorému sme  dovŕšili náš prvý cieľ a to bratislavské letisko. Následne po bežných letiskových kontrolách sme nastúpili do lietadla a nabrali smer Veľká Británia, Londýn. Po príchode na jedno zo šiestich londýnskych letísk celí šťastní, no zároveň aj unavení sme si to rovno namierili  k nášmu hotelu, kde po dlhom a náročnom dni plného cestovania sme sa snažili zregenerovať si svoje sily na nasledujúce dni v najväčšom meste Európy. Počas prekrásnych štyroch dní sme uvideli a zažili veci, na ktoré do konca života nezabudneme. Od London Eye cez prekrásne parky v centre mesta po interaktívne múzeá, či významné lokality ako Trafalgar Square alebo Piccadilly Circus. Samozrejme, za zmienku stoja také atrakcie ako múzeum voskových figurín (Madame Tussauds), futbalové štadióny (Wembley, Stamford Bridge), Buckingham Palace, Houses of Parliament, Big Ben, Harrods (obchodný dom) a nakoniec veľkolepý most Tower Bridge. Deň pred naším odletom domov na Slovensko nás ešte čakali nákupy na svetoznámej ulici Oxford Street, kde si každý prišiel na svoje. Následne nám zostávala posledná noc v jednom najúžasnejšom meste na svete, ktorú každý z nás prežíval s hlavou v smútku, keďže na druhý deň nás čakala spomínaná cesta domov.

Podobne ako študenti Cirkevného gymnázia P.U. Olivu, aj my sa musíme poďakovať p. učiteľovi Mgr. Dušanovi Kováčikovi za to, že bol úžasný sprievodca, organizátor a v neposlednom rade priateľ, ktorému nechýbal zmysel pre humor. Ďakujeme.