• Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• V stredu 16. februára naša škola organizovala krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku v kategóriách 2A, 2B, 2C, 2D. Zaregistrovalo sa spolu 54 súťažiacich z celého Prešovského kraja.

• Modelová konferencia OSN

• Určite sa každý z nás stretol s témami, ktoré sa týkajú celého sveta. Sú to problémy spojené s klimatickými zmenami alebo ozbrojenými konfliktmi. Keď som  takéto správy čítal, boli pre mňa vzdialené a ako jednotlivca neovplyvniteľné. Začiatkom roka 2021 sa to zmenilo. Existujú  spôsoby, ktorými sa dá do celosvetového diania zasiahnuť. Jedným z nich  je modelová konferencia OSN. Paradoxom je, že ma na túto možnosť navigoval seriál, ktorý s tým nemá nič spoločné. Nechal som sa inšpirovať a aj keď som nevedel, čo od toho očakávať, skúsil som to.

• Náš veľký deň S!

•               Ako sa spieva v obľúbenej piesni od kapely Elán ,,Navždy sa zachová v pamäti stužková...‘‘ Presne takto by sme mohli opísať náš veľký deň S.

Napriek nepríjemnej pandemickej situácii sme si niečo také nenechali ujsť. V jeden januárový piatok sa do priestorov Kaskády v Matejovciach nahrnula slávnostne oblečená oktáva B, aby oslávila svoju stužkovú. Myslím si, že to bolo famózne! Celý program sme začali slávnostným príhovorom našej triednej učiteľky Ľudmily Šmondrkovej, ktorý nás doteraz hreje pri srdci. Samozrejme, aká by to bola stužková, ak by sme si domov neodniesli zelené stužky?