• Naša škola dáva študentom v SJL viac, ako sa predpokladá

• 20.10.2018 19:48
      • Naše gymnázium opäť potvrdilo, že patrí medzi najlepšie na Slovensku.  Národný ústav certifikovaných meraní (NÚCEM) zverejnil zoznam škôl, ktoré sa vo vzdelávaní slovenského jazyka a literatúry (SJL) dlhodobo umiestňujú nad úrovňou očakávania v pridanej hodnote.  Po vyhodnotení výsledkov  maturitnej skúšky zo SJL v školskom roku 2017/2018 NÚCEM zaradil našu školu do pätice najlepších.

• Čo pridaná hodnota v predmete znamená? Je to rozdiel medzi reálnou a očakávanou priemernou úspešnosťou školy v externej časti  maturity. Pri výpočte sa berú do úvahy výsledky žiakov danej školy v Testovaní  9 a úspešnosť tých istých žiakov na maturite. Predpokladá sa, že žiaci, ktorí zo základnej školy prídu s istým percentom úspešnosti v SJL, dané percento dosiahnu aj pri externej maturite. Podľa výskumu NÚCEM-u  však príspevok nášho gymnázia ku vzdelávaniu SJL je už štvrtý rok po sebe nad úrovňou očakávania.

pridana_hodnota_SJL.docx

Viac informácii: www.nucem.sk