• Deň otvorených dverí

• 07.12.2018 09:17
      • Dňa 4.12.2018 sa otvorili dvere Gymnázia na Ul. Dominika Tatarku v Poprade dokorán. V škole sme privítali približne 170 deviatakov z nášho mesta a  blízkeho okolia.

•          Záujemcom o štúdium na našom gymnáziu poskytli v úvodnej prezentácii základné informácie o fungovaní školy výchovná poradkyňa a zástupkyňa riaditeľa školy.  Po otvorení podujatia  sa budúci stredoškoláci mohli ponoriť do atmosféry výučby vďaka  tematicky pripraveným  učebniam. Mali možnosť nahliadnuť do vyučovacieho procesu, pozrieť si priestory školy, zoznámiť sa s materiálnym a technickým vybavením učební, spoznať činnosť v laboratóriách, vyskúšať si rôzne fyzikálne a chemické  pokusy, oboznámiť sa s ruskými, francúzskymi a nemeckými  tradíciami.  Na chodbách školy mohli stretnúť Alberta Einsteina, Annu Frankovú, Pytagora či Jánošíka -  živé sochy predstavované študentmi gymnázia.

Počas celého podujatia boli na otázky žiakov pripravení odpovedať učitelia i žiaci školy.

Všetkým zúčastneným žiakom a ich pedagógom ďakujeme za návštevu našej školy a veríme, že priateľská atmosféra a otvorenosť v komunikácii pomôžu deviatakom pri výbere ďalšieho štúdia.

• Naspäť na zoznam článkov

• gpdt@stonline.sk