Naša žurnalistická nádej

20. a 21. apríla sa vo Zvolene uskutočnilo vyhodnotenie celoslovenskej novinárskej súťaže Štúrovo pero. Súčasťou podujatia boli semináre o žurnalistike i tlačové besedy s významnými novinármi a politikmi. Naša žiačka Dominika Pacigová sa do súťaže zapojila v 3. kategórii – novinárske príspevky stredoškolákov.

Do súťaže poslala tri príspevky, ktoré boli uverejnené na portáli Poprad24 i v Novinách mesta Svit. V konkurencii 56 stredoškolákov sa jej podarilo obsadiť krásne 2. miesto. “Už len to, že som sa dostala do užšieho výberu, znamenalo pre mňa veľmi veľa. Keď som pri vyhlasovaní výsledkov počula svoje meno, nedokázala som tomu uveriť. Ocenenie prijímam s obrovskou vďakou, no predovšetkým pokorou. Je pre mňa motiváciou, pretože ako povedal počas besied jeden vzácny hosť – žurnalistika dnes už nie je povolaním, ale poslaním,” povedala ocenená Dominika Pacigová.
Viac o jej úspechu na Poprad24.

Dominika Tatarku 4666/7
    058 01 Poprad