• Piatok trinásteho

• 20.04.2018 14:37
      • Piatok 13.04.2018 sme už po tretíkrát privítali v priestoroch našej školy účastníkov Tatranskej literárnej jari.

Viac o akcii na Poprad24 alebo v relácii RTVS Ahoj Slovensko.

• V učebni č. 23 sa žiaci z 3.B, 4.A a 1.B stretli s Bojanom  Angelovom  Ivanovom, bulharským spisovateľom, básnikom, prekladateľom a novinárom, a Atanasom  Zvezdinovom , bulharským básnikom, prekladateľom a editorom. V učebni č. 48 žiaci septimy, 3.A a 1.B počúvali a diskutovali o prvých literárnych pokusoch, o najčastejších motívoch a námetoch, o obľúbených inšpiráciách v tvorbe slovenských autorov Jaroslava Rezníka (básnik,  kultúrny historik, prekladateľ ), Jozefa  Mokoša ( básnik, dramatik, autor poézie a prózy pre deti, prekladateľ, filmový herec, bábkoherec, dramaturg ), Štefana  Cifru ( básnik, kultúrny historik, autor regionálnej literatúry, redaktor) a českých autorov  Zdeňka Lebla (básnik, novinár), Jana Kunzeho (básnik, textár, scenárista, kurátor výstav výtvarného umenia, frontman hudobnej skupiny Kofe-in). Naši hostia nám zároveň predstavili najnovšiu publikáciu  Spolku slovenských spisovateľov – Antológiu súčasnej slovenskej a českej poézie. Prezentácia knihy bola obohatená o rozprávanie jej ilustrátora – akademického maliara a grafika Martina Kellenbergera. Už tretie jarné stretnutie s majstrami slova a štetca prebudilo našu zvedavosť o nepovinnú literatúru, o jej tvorcov a trošku viac aj o poéziu.

• Naspäť na zoznam článkov

• gpdt@stonline.sk