• Florbalový turnaj

• 14.01.2018 20:09
      • Tento školský rok pred Vianocami sa na našej škole uskutočnil predvianočný florbalový turnaj o pohár Gabriela Ráchelu a Petra Husára, kde si zmerali sily tí najlepší florbaloví hráči zo všetkých tried. Turnaj odštartoval už v stredu a štvrtok, kedy sa hrali zápasy o postup do semifinále, no hlavný deň turnaja bol piatok - semifinálové a finálové zápasy, kde ostal už len úzky výber spomedzi všetkých tímov.

• Na férovosť hry dohliadal pán Kováčik, ktorý sám vedie florbalový krúžok, kde môžu študenti trénovať práve na tento turnaj, alebo si len rekreačne zahrať. Do turnaja sa celkovo prihlásilo 14 tímov z celej školy. Boli rozdelení do štyroch skupín. Všetky mali veľmi kreatívne a rôznorodé názvy ako Funkcie, Sansculoti či Tatranskí Orli. Tímy boli okrem iného hodnotené aj v kategóriách ako "Najhlučnejší fanklub" či "Najkreatívnejší dres". Okrem vystúpení študentov pomedzi jednotlivé zápasy bol súčasťou bohatého programu aj zápas našich pánov učiteľov a pani učiteliek, vedených pánom Kováčikom, ktorí si medzi sebou zmerali sily a predviedli úžasný výkon. Samozrejme, že sa turnaj nezaobišiel bez povzbudivých a poriadne hlučných divákov a staffákov, ktorí sa starali o skvelú hudbu, občerstvenie a o maximálne pohodlie všetkých zúčastnených. Všetky tieto faktory spravili z turnaja už tradične ohromný zážitok. Nemôžem opomenúť prvotriednu prípravu turnaja chlapcov z oktávy, ktorí turnaj povzniesli na profesionálnejšiu úroveň.

Majstrami našej školy sa pre rok 2018 stal tím Duchy z III.B. Už teraz sa nevieme dočkať turnaja medzi budovou na Ulici D. Tatarku a bilingválnou sekciou, kde si 4 najlepšie tímy z oboch sekcií zmerajú medzi sebou sily.

Text: Ján Hyben